Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

XI Forum Europa-Ukraina

Data publikacji: 14 marca 2018W G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa od wczoraj odbywa się XI Forum Europa-Ukraina. Dziś udział w nim bierze wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Forum

Tematem przewodnim XI Forum Europa – Ukraina jest kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy. Organizatorem XI Forum Europa-Ukraina jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich czyli Organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz Sejm RP.

W trakcie Forum odbywają się liczne debaty z udziałem zaproszonych gości i specjalistów – w ramach czterech bloków tematycznych: biznes i gospodarka, integracja europejska i reformy, polityka międzynarodowa oraz społeczeństwo.

Drugi dzień wydarzenia to również odbywające się w części wystawienniczej G2A Arena Targi Wschodnie. Bierze w nich udział 100 firm, z czego 40 z Podkarpacia.

***

W pierwszym dniu Forum udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

W sesji plenarnej „Stowarzyszenie i co dalej?”, moderowanej przez Michała Karnowskego, jako prelegenci wystąpili m.in. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński,  Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyloraz przybyli goście zagraniczni. W sesji uczestniczyła także wicewojewoda Lucyna Podhalicz. 

Organizowanie od 2007 roku Forum Europa – Ukraina, po raz drugi gości na Podkarpaciu. Tematyką tegorocznej, już 11. edycji jest kwestia modernizacji  i rozwoju potencjału Ukrainy oraz określenie kierunku i tempa przeprowadzanych tam reform. Forum towarzyszą także Targi Wschodnie. Głównym organizatorem jest Instytut Studiów Wschodnich oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Fot. Biuro Prasowe UMWP.