Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wyróżnienia dla funkcjonariuszy i pracowników Policji

Data publikacji: 20 listopada 2023Wyróżniający się w codziennej służbie funkcjonariusze i pracownicy Policji garnizonu podkarpackiego zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczestnicy uroczystości z okazji wręczenia odznaczeń dla policjantów i pracowników Policji

I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Medale za Długoletnią Służbę oraz Krzyż Zasługi za Dzielność. Uroczystość, która odbyła się w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie była również okazją do wyróżnienia zasłużonych funkcjonariuszy odznakami resortowymi „Zasłużony Policjant”.

Wicewojewoda Jolanta Sawicka gratulowała odznaczonym osobom wzorowej postawy.

– Kieruję do Państwa słowa uznania i wielkiego szacunku za stałą gotowość, odwagę i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zdań oraz za ofiarną służbę na rzecz naszego województwa i kraju – powiedziała wicewojewoda.

Za wytrwałość w codziennej służbie i w pracy, za podejmowane starania, by mieszkańcy naszego województwa mogli czuć się bezpiecznie dziękował również komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak.

W wydarzeniu wzięli również udział członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, a także komendanci miejscy i powiatowi garnizonu podkarpackiego oraz przedstawiciele związków zawodowych.