Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wyjazdowe posiedzenie z udziałem wojewody

Data publikacji: 8 listopada 2017Pod przewodnictwem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart 7 listopada br. w Wietlinie Trzecim w gm. Laszki odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zespołu analizującego szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie podkarpackim, a także Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich.

Pod przewodnictwem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart 7 listopada br. w Wietlinie Trzecim w gm. Laszki odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zespołu analizującego szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie podkarpackim, a także Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich.

 

W naradzie uczestniczyli: poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga, wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji i organizacji rolniczych, Urzędu Statystycznego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednostek samorządu terytorialnego, a także środowisk naukowych oraz organizacji i związków branżowych z terenu Podkarpacia.

 

W trakcie posiedzenia przedstawiony został stan zaawansowania prac nad przygotowaniem strategii rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w województwie podkarpackim do 2030 r., w której wskazane zostaną najważniejsze zadania rozwojowe nakreślające kierunki działań na Podkarpaciu. Zgodnie z wytycznymi resortu rolnictwa dokument powinien zostać opracowany do końca września 2018 roku. Ponadto podczas obrad zaprezentowano, jak wykorzystać potencjał podkarpackiego rolnictwa w postaci grup producenckich.

 

Uzupełnieniem spotkania była wizytacja Spółdzielni Producentów Zbóż i Rzepaku „Farmer” w Wietlinie Trzecim oraz Grupy Producentów „VeggieFresh Sp.z o.o.” w Suchej Woli. Podmiotom tym, poprzez zastosowanie efektywnych metod produkcji i jakości, udało się osiągnąć sukces nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym.