Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wspieranie samorządów w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”

Data publikacji: 2 marca 2022Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Na realizację tegorocznej edycji przeznaczył kwotę 3 mln zł.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Podmiotem uprawnionym do aplikowania o dofinansowanie projektów w ramach Programu Osłonowego jest: 

  • Gmina/Miasto,
  • Powiat,
  • Województwo.

Opracowaną dokumentację podpisują i składają do właściwego Wojewody:

  • Wójt/ Burmistrz/ Prezydent Miasta,
  • Starosta,
  • Marszałek Województwa.

W przypadku, gdy wniosek podpisany jest przez osobę inną, niż wskazane powyżej, konieczne jest dołączenie właściwego upoważnienia.

Projekty w ramach Programu Osłonowego mogą być realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego. Jednostki te mogą wdrażać projekty samodzielnie lub zlecać ich realizację podmiotom, o których mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie .

Wniosek wraz z odpowiednimi załącznikami należy przesłać listem poleconym z dopiskiem na kopercie: Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w terminie do dnia 15 marca 2022 r. (liczy się data stempla pocztowego) lub złożyć w powyższym terminie osobiście w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Urzędy Wojewódzkie dokonają oceny wniosków aplikacyjnych w terminie do dnia 08 kwietnia 2022 r., zgodnie z kryteriami zawartymi w karcie oceny, stanowiącej załącznik do ogłoszenia, a następnie przekażą dokumentację konkursową 10 najwyżej ocenionych wniosków do Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania w Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 20 maja 2022 r., a jego wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej: www.gov.pl/web/rodzina w zakładce ,,Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie / Programy i projekty”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie MRiPS.