Wojewódzkie obchody Święta Policji

Data publikacji: 28 lipca 2022Na Placu Farnym w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji z udziałem komendanta głównego gen. insp. Jarosława Szymczyka. To dla podkarpackich policjantów czas wyróżnień i awansów, ale też podziękowań za ich trudną i pełną poświęcenia służbę.

Wojewódzkie obchody Święta Policji

Obchody zainaugurowała Msza św., którą w intencji podkarpackich policjantów i pracowników Policji celebrował ordynariusz Rzeszowski ks. bp Jan Wątroba.

Główne uroczystości odbyły się na Placu Farnym w Rzeszowie. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Komendant Główny Policji.

Jak co roku Święto Policji to okazja, by uhonorować tych, którzy na co dzień podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa. Wyróżnieni otrzymali odznaczenia państwowe, medale i awanse na wyższe stopnie służbowe.

W tym miejscu chciałbym wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji garnizonu podkarpackiego przekazać serdeczne wyrazy uznania i wdzięczności. Dziękuję za wytrwałość w codziennej służbie i w pracy, za profesjonalne wypełnianie swoich obowiązków. Jestem niezmiernie wdzięczny za Wasze poświęcenie – powiedział  nadinsp. Dariusz Matusiak, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie,

Do zgromadzonych zwrócił się komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Po raz kolejny, funkcjonariusze Polskiej Policji otrzymali cały szereg zadań. Tym razem pomocy i wsparcia udzielili tym, którzy w Polsce szukali schronienia, którzy potrzebowali poczuć się bezpiecznie. Po raz kolejny, zwłaszcza tutaj, właśnie na Podkarpaciu, funkcjonariusze Polskiej Policji, tak jak funkcjonariusze innych służb (…) udowodnili, że Polska i Polacy mogą na ludzi w polskich mundurach zawsze liczyć. Wszystkim funkcjonariuszom Polskiej Policji i pracownikom, należą się ogromne słowa wdzięczności, uznania za Wasz trud, wysiłek, poświęcenie, zaangażowanie, za niejednokrotnie narażanie własnego życia i zdrowia – mówił gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 Wojewoda Ewa Leniart skierowała do policjantów słowa uznania i podziękowania za pełną zaangażowania służbę, zwłaszcza w ostatnim trudnym czasie związanym z kryzysem migracyjnym.

Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz Państwa Polskiego, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z dumą obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość – podkreśliła wojewoda.

Policjantom dziękował również marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

– Dzisiaj – podczas tej uroczystości – podsumowujemy to, co wydarzyło się w minionym czasie. Wyciągamy z tego wnioski, planujemy przyszłość, ale przede wszystkim dziękujemy za tę służbę i za ten trud oraz częste narażanie życia przez funkcjonariuszy policji. Samorząd odpowiada za rozwój gospodarczy, odpowiada za edukację, odpowiada za ochronę zdrowia i rozwój społeczny, ale żeby to wszystko mogło być realizowane musi dziać się to w poczuciu realnego bezpieczeństwa – powiedział marszałek.

W apelu z okazji Święta Policji wzięli udział podkarpaccy parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa, kadra kierownicza, policjanci, pracownicy Policji garnizonu podkarpackiego, ale też byli komendanci wojewódzcy, delegacje stowarzyszeń i związków zawodowych policji oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli instytucji, inspekcji i stowarzyszeń współpracujących z Policją, reprezentantów wyższych uczelni oraz duchowieństwa i samych mieszkańców Rzeszowa.

Uroczystość zakończyła defilada kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na podstawie informacji KWP.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×