Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wojewódzkie obchody Święta Policji

Data publikacji: 21 lipca 2016Wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku przed łańcuckim Zamkiem i były połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie.

Wojewódzkie obchody Święta Policji

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji policjantów i pracowników Policji, z udziałem sztandarów i kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Następnie przy Zamku w Łańcucie miał miejsce uroczysty apel, który był okazją do podziękowania policjantom za pełną zaangażowania pracę. Medalami Za Długoletnią Służbę odznaczonych zostało 36 policjantów i pracowników Policji. Wyróżniający się funkcjonariusze otrzymali również medale i odznaki resortowe. Awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 1231 podkarpackich policjantów – 33 w korpusie oficerów starszych, 22 w korpusie oficerów młodszych, 738 w korpusie aspirantów, 430 w korpusie podoficerów i 41 w korpusie szeregowych. Obecna na uroczystości wojewoda Ewa Leniart złożyła podkarpackim policjantom i pracownikom Policji podziękowania i gratulacje.

Policyjne święto zaszczycił swoją obecnością Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, który w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji w Łańcucie ufundowany przez darczyńców sztandar – symbol uznania dla trudu policyjnej służby.

 

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.