Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wojewoda powołała przewodniczącego Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym

Data publikacji: 10 lutego 2023Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała Barbarę Rzekęć na przewodniczącą Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. Na przedstawiciela wojewody w radzie został wyznaczony dr hab. Czesław Kłak, prof. UP.

Wojewoda powołała przewodniczącego Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym

Rada Terenowa do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym, działająca przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie, została powołana  Zarządzeniem Nr 11/23 Wojewody Podkarpackiego z 19 stycznia 2023 r. Jej obszar działania obejmuje właściwość sądów okręgowych w Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu i Przemyślu. Kadencja trwa 4 lata.

Wojewoda Ewa Leniart wręczyła dziś powołanie prezesowi Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Barbarze Rzekęć na przewodniczącą Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. Na przedstawiciela Wojewody Podkarpackiego został wyznaczony dr hab. Czesław Kłak, prof. UP, prokurator Prokuratury Krajowej, zastępca dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Rady terenowe wykonują swoje zadania na posiedzeniach, w szczególności w celu koordynowania współdziałania organów państwowych i przedstawicieli społeczeństwa
w zapobieganiu przestępczości i wykonywaniu orzeczeń oraz w celu świadczenia pomocy w readaptacji społecznej, a także wykonywania kontroli społecznej i dokonywania oceny polityki penitencjarnej.

W skład rady wchodzą ponadto przedstawiciele wskazani przez: prezesa sądu okręgowego, prokuratora okręgowego, dyrektora wojewódzkiego urzędu pracy, wojewódzkiego kuratora oświaty, komendanta wojewódzkiego Policji, szefów regionalnych sztabów wojskowych, organów wykonawczych samorządu terytorialnego, dyrektorów zakładów karnych i aresztów śledczych.

Rady terenowe mogą powoływać stałe lub doraźne komisje w celu opracowania określonych tematów oraz oceny przedstawionych jej materiałów.