Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej

Data publikacji: 29 listopada 2022Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej.

Powołanie konsultanta wojewódzkiego

Z dniem 22 listopada br. na pięcioletnią kadencję został powołany konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej lek. med. Andrzej Włodyka – kierownik Izby Przyjęć w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadza kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.