Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Trwa budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarosławiu

Data publikacji: 5 kwietnia 2019W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu powstaje Szpitalny Oddział Ratunkowy. Miejsce inwestycji odwiedziła dzisiaj wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wizyta w Jarosławiu

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jarosławskim szpitalu powiatowym znajduje się na półmetku. Na ten cel przeznaczono niemal  9 mln zł. W 85 proc.  są to pieniądze pozyskane z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko.

Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie miał czterołóżkowy triaż (to procedura umożliwiająca służbom medycznym segregację w zależności od stopnia zagrożenia pacjenta) dla najcięższych przypadków, 6 łóżek obserwacyjnych, sale do resuscytacji i intensywnej terapii, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia administracyjno-porządkowe. – Dzięki decyzji wojewody podkarpackiego, za którą jesteśmy wdzięczni, nasz SOR został wpisany do podkarpackiego systemu ratownictwa medycznego, co umożliwiło pozyskanie tak dużych pieniędzy z funduszy europejskich –powiedział starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Ten oddział będzie odgrywał ważną rolę ze względu na umiejscowienie w pobliżu granicy i dużych węzłów komunikacyjnych, ale także znacząco wpłynie na poprawę obsługi oraz zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów z terenu powiatu jarosławskiego, co jest jego głównym celem.

Jarosławski SOR już na tym etapie robi bardzo pozytywne wrażenie i cieszę się, że mogłam przyczynić się do jego powstania – mówiła podczas swojej wizyty wojewoda Ewa Leniart. – Realizowane zadanie to inwestycja w bezpieczeństwo i podniesienie jakości świadczonych przez szpital usług.

To kolejna bardzo duża  inwestycja, po budynku dla oddziałów ginekologiczno-położniczego, neonatologicznego i bloku operacyjnego, którą realizujemy w Centrum Opieki Medycznej – informuje dyrektor COM Stanisław Krasny. – Trzeba też dodać, że pierwszym gotowym elementem SOR było  lądowisko dla śmigłowców sanitarnych. Następnie będą to budynek dla przychodni specjalistycznych, łącznik oraz szpitalna kuchnia – wyliczył dyrektor Krasny.