Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wizyta w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Przemyślu

Data publikacji: 7 grudnia 20176 grudnia br. wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch odwiedził Katolicką Świetlicę Profilaktyczno – Wychowawczą „ORATORIUM” Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Przemyślu. Ponieważ świetlica obejmuje również opieką dzieci romskie, w spotkaniu brała udział pełnomocnik wojewody podkarpackiego ds. mniejszości narodowych i etnicznych Małgorzata Majka-Onyszkiewicz.

Oratorium

Placówka podczas pracy dziennej w godzinach od 12:10 do 18:40 we wszystkie dni robocze obejmuje działaniem wychowawczym, opiekuńczym i edukacyjnym dzieci i młodzież, a przez to wspiera rodzinę w sprawowaniu jej podstawowych funkcji.

Oratorium przeznaczone jest dla dzieci  od 6 lat do ukończenia szkoły średniej, szczególnie  dla dzieci z  rodzin wielodzietnych i będących w trudnej sytuacji materialnej;

Katolicka Świetlica ORATORIUM opiera swoją organizację na zasadach wspólnoty, w której pielęgnuje się rodzinną  atmosferę.

Celem Placówki jest wszechstronne wychowanie i tworzenie właściwych, dla prawidłowego rozwoju wychowanków warunków opiekuńczo – wychowawczych, religijnych, zdrowotnych i materialnych.

Ze względu na przypadające w tym dniu Mikołajki nie mogło zabraknąć owoców i  słodkich upominków dla dzieci.