Wizyta premier Beaty Szydło w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku

Data publikacji: 18 listopada 2016O reformie systemu oświaty mówiła premier Beata Szydło 17 listopada podczas wizyty w Leżajsku.

Wizyta premier Beaty Szydło w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku

Prezes Rady Ministrów przebywała w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki, gdzie odwiedziła pracownie praktycznej nauki zawodu. W czasie pobytu na Podkarpaciu szefowej rządu towarzyszyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Podczas spotkania z nauczycielami leżajskiej placówki premier Beata Szydło podkreśliła, że trzy filary reformy oświaty to bezpieczna szkoła, przygotowanie młodzieży do aktywności zawodowej i szanowany zawód nauczyciela gwarantujący godne warunki do pracy.

Jesteśmy przygotowani, aby reforma oświaty opierała się na trzech filarach. Pierwszy z nich to zmiana systemu polegająca na tym, że będzie istniała 8 klasowa szkoła podstawowa i czteroletnie liceum, a także technikum oraz szkoła zawodowa, która w naszym systemie nazwana została szkołą branżową. Szkoła branżowa i technika będą przygotowywały młodych ludzi do współpracy z gospodarką, z przedsiębiorcami. Będą w większym stopniu ukierunkowane na to, aby ci młodzi ludzie, którzy zdobędą zawód zdobywali też zatrudnienie. To jest przyszłość dla takich placówek oświatowych jak Państwa placówka oświatowa mówiła premier Beata Szydło  w Leżajsku– Myślę, że to również wielkie wyzwanie, aby otworzyć dla absolwentów szkół polski rynek pracy.  Premier podkreśliła także  potrzebę poszukiwania takich rozwiązań, które zagwarantują pracę i godne warunki nauczycielom.

Żeby reforma edukacji zakończyła się sukcesem, musimy ją przeprowadzić wspólnie. Rząd, samorządy, rodzice i nauczyciele. Spokojnie przez ten proces przejdziemy. Reforma jest dobrze przygotowana i przebiega zgodnie z harmonogramem – zapewniła premier.

Do Leżajska premier Beata Szydło przyjechała prosto z inauguracji Kongresu 590, który odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce. Ta dyskusja ma dać rezultaty w postaci planu na przyszłość dla uczniów, którzy w takich szkołach zdobywają wiedzę i doświadczenie – podkreśliła nawiązując do wagi dyskusji o polskiej marce, patriotyzmie gospodarczym, przedsiębiorczości.

Pobyt w województwie podkarpackim premier Beata Szydło rozpoczęła od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą minister rozwoju regionalnego śp. Grażynę Gęsicką. Tablica znajduje się na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko.

 


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×