Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wizyta ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga

Data publikacji: 17 października 2023Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka spotkała się Ambasadorem Wielkiego Księstwa Luksemburga Paulem Schmitem, któremu towarzyszył Honorowy Konsul Wielkiego Księstwa Luksemburga w Krakowie Szymon Malecki. Wizyta miała charakter kurtuazyjny.

Paul Schmit pełni funkcję Ambasadora Luksemburga w Polsce od 2020 roku i jest ponadto akredytowany również w Republice Litewskiej oraz Republice Łotewskiej. Z wykształcenia jest prawnikiem, a także politologiem. Po studiach, które odbywał na Uniwersytecie Roberta Schumana w Strasburgu i Uniwersytecie Paris II w Paryżu, wstąpił do luksemburskiej służby cywilnej. Pracował w Ministerstwie Sił Publicznych oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a w późniejszych latach odbył kilka misji zagranicznych, m.in. w Brukseli, Waszyngtonie i Lizbonie.