Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wizyta ambasadora Hiszpanii na Podkarpaciu

Data publikacji: 17 marca 2021Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama przebywał z wizytą na Podkarpaciu, gdzie spotkał się z wicewojewodą podkarpackim Jolantą Sawicką.

Wizyta ambasadora

Wizyta odbyła się 17 marca br. i  miała charakter kurtuazyjny.  W spotkaniu z ambasadorem  Francisco Javier Sanabria Valderrama uczestniczył  dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Martínez-Vara de Rey.

Podczas spotkania rozmawiano m. in. o  możliwościach nawiązania  współpracy między Polską a Hiszpanią w obszarze  kultury, jak również o wzajemnej współpracy w oparciu o atuty gospodarcze i walory turystyczne Podkarpacia. Ambasador wspomniał również o przygotowaniach do spotkania  rządów Polski i Hiszpanii, które jest planowane  na lipiec br.

 Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama złożył list uwierzytelniający na ręce prezydenta RP 10 stycznia 2018. Przed objęciem placówki w naszym kraju był m. in. zastępcą dyrektora generalnego ds. Sprawiedliwości w Unii Europejskiej oraz organizacjach międzynarodowych w Ministerstwie Sprawiedliwości, radcą w Stałym Przedstawicielstwie Hiszpanii wobec Narodów Zjednoczonych, dyrektorem generalnym Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka.