Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wicewojewoda wręczyła Medale za Długoletnią Służbę

Data publikacji: 14 listopada 2023I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Medale za Długoletnią Służbę osobom zasłużonym na rzecz Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Uczestnicy uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych

Uroczystość odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

– Cieszę się, że mogę dziś gratulować Państwu. Nieprzypadkowo spotykamy się zaledwie dwa dni po kolejnej, 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi przodkowie, by odzyskać Ojczyznę, musieli walczyć o jej wolność i niepodległość. Z bronią w rękach musieli pokazać, jak cenną sprawą jest dla nich Rzeczpospolita. My dziś mamy długopisy i komputery a do tego otwarte głowy, pełne planów i pomysłów. Dziś, nasz stosunek do Ojczyzny oraz patriotyzm możemy pokazać inaczej, po prostu pracując na rzecz wspólnego dobra, na rzecz rozwoju naszych społeczności i regionów, a tym samym na rzecz tworzenia  naszej przyszłości– mówił marszałek Władysław Ortyl dziękując urzędnikom za lata pracy na rzecz samorządu województwa i jego mieszkańców. 

Tuż po uroczystym wręczeniu odznaczeń, w swym wystąpieniu wicewojewoda Jolanta Sawicka podkreślała wagę i znaczenie medalu, który przyznaje Prezydent RP, a jednocześnie dziękowała urzędnikom. 

– Dziękuję za Państwa zaangażowanie, za oddaną służbę na rzecz samorządu województwa oraz mieszkańców Podkarpacia. Wielokrotnie swoją pracą wykazaliście Państwo, że można na was polegać, nie tylko jako na urzędnikach, ale także w czasie tak trudnym, jakim była pandemia, czy tuż po tym, kiedy rozpoczęła się wojna na Ukrainie. Sama miałam okazję obserwować państwa zaangażowanie i pracę, chociażby w punktach recepcyjnych w Przemyślu i Rzeszowie, w akcjach przygotowywania pomocy dla naszych sąsiadów. W swojej pracy wielokrotnie udowadniali Państwo, że regionalna wspólnota może polegać na Państwa profesjonalizmie, doświadczeniu i empatii – mówiła wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r. Medal za Długoletnią Służbę jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Na podstawie informacji UMWP.