Wicewojewoda spotkał się z pielgrzymami z Rosji

Data publikacji: 20 lipca 2016Wicewojewoda Witold Lechowski serdecznie powitał przebywających na Podkarpaciu pielgrzymów z Rosji.

Wicewojewoda spotkał się z pielgrzymami z Rosji

Podczas rozmowy zaznaczył, że pomimo różnic polityczno-społecznych przyjaźń pomiędzy obywatelami obu krajów i przedstawicielami tej samej religii powinna być podtrzymywana i umacniana.

Młodzi pochodzą z Kemerowa na Syberii, niektórzy z nich mają korzenie polskie. W pielgrzymowaniu po naszym kraju towarzyszy im o. Andrzej Legieć – redemptorysta pochodzący z Polski, który obecnie jest proboszczem Parafii Niepokalanego Serca NMP w Kemerowie oraz pochodząca z Indonezji s. Jose Maria Agustina SSpS, która od 6 lat przebywa na misji i współpracuje z ww. Parafią.

W spotkaniu wzięli udział ks. prof. Piotr Steczkowski oraz przedstawiciel IPN w Rzeszowie dr hab. Krzysztof Kaczmarski, którzy odwiedzili rok temu Parafię na Syberii, a obecnie pomagają pielgrzymom w zwiedzaniu Podkarpacia.

Młodzież będzie przebywać w Polsce do 3 sierpnia. Światowe Dni Młodzieży spędzi w Krakowie, następnie ma w planach zwiedzić Pomorze.