Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wicewojewoda na uroczystościach barbórkowych w Jaśle i w Rzeszowie

Data publikacji: 5 grudnia 2017W Rzeszowie i w Jaśle świętowali pracownicy zakładów gazowniczych i zakładów eksploatacji kruszywa. Tradycyjna „Barbórka” to święto nie tylko górników, ale także ludzi związanych zawodowo z wydobyciem innych paliw kopalnych i geologów.

Barbórka

Jasielski Oddział Polskiej Spółki Gazowniczej 1 grudnia br. obchodził Barbórkę. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Jaśle. Następnie uczestnicy obchodów udali się do Jodłowej na Akademię Barbórkową.  

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch wręczył – nadane postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – odznaczenia państwowe.

Najbardziej zasłużeni pracownicy Oddziału Zakładu Gazowniczego w Jaśle za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej otrzymali Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę. Wicewojewoda Piotr Pilch pogratulował odznaczonym i życzył im dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO uroczystości Barbórkowe obchodziło natomiast 4 grudnia br. w Rzeszowie.  Święto rzeszowskiej firmy zbiegło się w czasie z jubileuszem 60. rocznicy istnienia.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele św. Jadwigi w Rzeszowie, a po niej odbyła się tradycyjna akademia.

Wicewojewoda Piotr Pilch wręczył pracownikom KRUSZGEO Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę, nadane postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.  W trakcie uroczystości nadano również odznaczenia resortowe oraz stopnie i szpady górnicze.

Wicewojewoda Piotr Pilch wręczył również okolicznościowy grawerton przygotowany z okazji jubileuszu 60 –lecia KRUSZGEO.