Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Uroczystość na Politechnice Rzeszowskiej

Data publikacji: 7 grudnia 2017Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła – nadane postanowieniem Prezydenta RP – odznaczenia państwowe osobom szczególnie zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej. Uroczyste posiedzenie Senatu uczelni było również poświęcone promocjom habilitacyjnym i doktorskim.

Uroczystość na Politechnice

Uroczystość odbyła się 7 grudnia br. w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym w Rzeszowie. – Ten dzień jest ważny dla całej społeczności akademickiej naszej uczelni. Stanowi swoiste podsumowanie minionego roku. Podkreśla ciągły rozwój naszych pracowników, a co za tym idzie – całej uczelni – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej Tadeusz Markowski, rozpoczynając nadzwyczajne posiedzenie Senatu. – Siła Politechniki Rzeszowskiej tkwi w jej pracownikach. Wasze zaangażowanie w pracę nad ciągłym umacnianiem pozycji naszej uczelni w środowisku akademickim jest ogromne. Ta uroczystość jest podziękowaniem za ten trud – dodał.

W pierwszej części posiedzenia osoby szczególnie zasłużone dla uczelni otrzymały z rąk wojewody Ewy Leniart Medale za Długoletnią Służbę, nadawane przez Prezydenta RP  za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Następnie odbyła się uroczystość związana z promocjami habilitacyjnymi i doktorskimi. W roku akademickim 2016/2017 na Politechnice Rzeszowskiej stopień naukowy doktora habilitowanego nadano 4 pracownikom, a 26 osób otrzymało stopień naukowy doktora.

Posiedzenie zakończyło się  wręczeniem nagród i medali „Primus Inter Pares”. Już po raz czternasty najlepsi absolwenci poszczególnych wydziałów uczelni zostali uhonorowani tym wyróżnieniem przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. Medal przyznaje się za wybitne wyniki w nauce oraz za działalność na innych płaszczyznach życia akademickiego, m.in. w studenckim ruchu naukowym, w sferze organizacyjnej, sportowej lub kulturalnej.

Fot. Marian Misiakiewicz.