Uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji

Data publikacji: 21 czerwca 202260 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu. Słowa roty funkcjonariusze wypowiedzieli w obecności wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej, kierownictwa podkarpackiej Policji i swoich najbliższych.

21 czerwca br. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyło się uroczyste ślubowanie 60 nowych funkcjonariuszy Policji.

Ślubowanie wobec sztandaru i przełożonych jest deklaracją podjęcia odpowiedzialnej służby w szeregach Policji. Rota ślubowania zobowiązuje was do dbałości o bezpieczeństwo i porządek publiczny oraz pomocy drugiemu człowiekowi. W codziennej służbie bądźcie przykładem dla innych obywateli – mówił Inspektor Jacek Maślanka, dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli rotę ślubowania i odebrali legitymacje służbowe z rąk komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, insp. Dariusza Matusiaka. Na koniec modlitwę odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji na szkolenie podstawowe. Po adaptacji zawodowej rozpoczną służbę w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie oraz w komendach miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×