Uroczyste otwarcie Centrum Pracy z Młodzieżą w Miejscu Piastowym

Data publikacji: 14 września 202113 września br. wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka uczestniczyła w konferencji podsumowującej projekt „ Uruchomienie centrów pracy z młodzieżą w Miejscu Piastowym i Skole”.

Miejsce piastowe, 13.09.21

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Św. w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, po której nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Pracy z Młodzieżą w Miejscu Piastowym.

Projekt pn.  „Uruchomienie centrów pracy z młodzieżą w Miejscu Piastowym i Skole – dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu rzeszowskiego i lwowskiego jako podstawa wartości edukacyjnych Ojca Bronisława Markiewicza” został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Główne działania objęły m.in. budowę i wyposażenie:

  • Centrum Dziedzictwa i Kultury „Michał” w Miejscu Piastowym (44 miejsca noclegowe, 2 sale konferencyjne, sala teatralna, sala multimedialna, zaplecze gastronomiczne i sanitarne),
  • Centrum Dziedzictwa i Historii w Skole (budynek Centrum zbudowany zgodnie z lokalną tradycją architektoniczną, 4 budynki zapewniające miejsca noclegowe).

Centrum Dziedzictwa i Kultury „Michał” w Miejscu Piastowym powstało dzięki środkom na współpracę transgraniczną z Unii Europejskiej, w ramach programu Polska-Białoruś-Ukraina. Dzięki dobremu przygotowaniu, ten projekt, jako jeden z pierwszych, otrzymał umowę o dofinansowanie na ponad 2,3 mln euro. Uroczyste podpisanie odbyło się w Rzeszowie w grudniu 2017 r.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×