Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Uroczysta zbiórka z udziałem podkarpackich strażaków

Data publikacji: 16 listopada 2023W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości  z udziałem funkcjonariuszy, pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych woj. podkarpackiego.

Uczestnicy uroczystości z udziałem podkarpackich strażaków

Z okazji święta ponad 100 strażaków otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Była to okazja, aby podziękować im za codzienną ofiarną służbę.

I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Medale za Długoletnią Służbę. Wyróżnienia otrzymały osoby, które wykazały się wzorowym i wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków, wynikających z pracy zawodowej.

– To wyjątkowa okazja, podczas której możemy podziękować i uhonorować funkcjonariuszy z województwa podkarpackiego oraz pracujące w jednostkach PSP osoby cywilne za ich sumienną i wyróżniającą się pracę.  Wydarzenie to nabiera szczególnego znaczenia w kontekście świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – powiedziała wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec podziękował strażakom za codzienną służbę i  ogromne spektrum działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska.

Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby – podkreślił nadbryg.  Babiec, który podziękował także dowódcom i kierownikom służb mundurowych za codzienną współpracę z jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

Jesteśmy wdzięczni za waszą nieustanną gotowość do pomocy i współpracy. – powiedział nadbryg. Babiec – Wasze poświęcenie i profesjonalizm są nieocenione. Dziękujemy za wspólne ćwiczenia, które wzmacniają naszą zdolność do skutecznej interwencji. Razem zapewniamy społeczeństwu bezpieczeństwo. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z takimi profesjonalistami.

Na podstawie informacji KW PSP.