Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Turniej Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji

Data publikacji: 28 września 2023W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, które patronatem honorowym objęła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.  

Podsumowanie turnieju policyjnego

O miano najlepszego dyżurnego rywalizowało 21 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie województwa podkarpackiego.

Dwudniowe zmagania podzielone zostały na dwa etapy: część teoretyczną – polegającą na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań oraz część praktyczną – obejmującą symulację pracy dyżurnego na stanowisku kierowania. Funkcjonariusze odbierali zgłoszenia telefoniczne. W tym zadaniu sprawdzane były przede wszystkim umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz postępowania zgodnie z określonym algorytmem.

– Służba dyżurna jest wyjątkowo ważna dla sprawnego funkcjonowania Policji, wymaga od  funkcjonariuszy, którzy na co dzień podejmują istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców decyzje, dużego doświadczenia i zaangażowania. Serdecznie gratuluję zwycięzcom, którzy zajęli miejsca na podium. Życzę sukcesów w ogólnopolskim finale konkursu. Wszystkim Państwu dziękuję za to, że na co dzień wykonujecie ciężką pracę, dzięki której możemy czuć się bezpiecznie – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystości podsumowującej turniej.

Zwycięzca reprezentować będzie podkarpacką Policję w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 22-24 listopada w Szkole Policji w Katowicach.

W organizację konkursu włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Rzeszowie.

Informacja na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji.