Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Tomograf komputerowy dla szpitala MSWiA w Rzeszowie

Data publikacji: 25 października 2023Do szpitala MSWiA w Rzeszowie trafi nowy tomograf komputerowy. Sprzęt zostanie udostępniony z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przemawia podczas konferencji

– Decyzją Prezesa Rady Ministrów, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, nastąpi udostępnienie asortymentu rezerw strategicznych w postaci tomografu komputerowego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki zdrowotnej MSWiA w Rzeszowie – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podkreślając, że szpital był istotnie zaangażowany w leczenie pacjentów z COVID-19, a przebieg epidemii wyraźnie pokazywał, jak bardzo ważna jest sprawna diagnostyka przy użyciu tomografii komputerowej, zwłaszcza w odniesieniu do klatki piersiowej.

Wyposażenie szpitala w odpowiedni sprzęt medyczny, który zostanie udostępniony bezzwrotnie,  poprawi jego funkcjonowanie i jakość wykonywanych badań obrazowych. Przyczyni się też do wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Rzeszowa i regionu.

Jak zaznaczyła wojewoda, SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie jest jedynym szpitalem resortowym na Podkarpaciu, a w czasie trwanie epidemii – w oparciu o obiekt tej placówki – został utworzony szpital tymczasowy dedykowanym pacjentom z COVID-19.

– Nieustannie wyrażam wdzięczność dla dyrekcji, lekarzy, pielęgniarek i całego personelu SP ZOZ MSWiA, który w kolejnych falach zachorowań odegrał  bardzo istotną rolę w leczeniu pacjentów covidowych z terenu województwa podkarpackiego – dodała Ewa Leniart.

W konferencji prasowej wziął udział dyrektor SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski, który powiedział, że tomograf zostanie wykorzystany na potrzeby przyszłego SOR-u, który wkrótce zostanie oddany do użytku.