Uczestnicy spotkania podsumowali dotychczasowy przebieg epidemii, odnieśli się do działań podjętych w celu walki z COVID-19 oraz podzielili swoimi doświadczeniami w procesie opieki nad zakażonym pacjentem.
Uczestników powitała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która nawiązała m. in. do programu dedykowanego przede wszystkim pacjentom z grup ryzyka, leczonym w warunkach domowych, zagrożonym nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia. Mające na celu zdalne monitorowanie stanu pacjenta rozwiązanie wykorzystuje pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne oraz aplikację PulsoCare.
Sytuację epidemiologiczną w województwie przedstawił podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor, który zaprezentował statystyki obrazujące przebieg zachorowań od marca do 20 grudnia br. Odniósł się m. in. do kwestii zapadalności na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, liczby hospitalizacji, statystyk dotyczących kwarantanny, a także liczby zgonów w poszczególnych grupach wiekowych.
Głos zabrał również konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dr. hab. n. med. Andrzej Cieśla, który kieruje Klinicznym Oddziałem Chorób Zakaźnych w Centrum Medycznym w Łańcucie. Placówka pełni rolę szpitala koordynacyjnego. Dr Cieśla przybliżył m. in. proces opieki nad pacjentem z COVID-19. O pracy szpitala w warunkach epidemii mówił też prezes zarządu Centrum Medycznego w Łańcucie Łukasz Wais.
Swoje doświadczenia zaprezentowali również konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii lek. med. Jolanta Kluz-Zawadzka oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej dr n. med. Marek Wojtaszek, który wypowiedział się na temat funkcjonowania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w czasie epidemii.