Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Święto jednostek organizacyjnych MON

Data publikacji: 20 października 2023W Rzeszowie odbyły się obchody święta Terenowych Organów Wykonawczych Ministra Obrony Narodowej. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Uroczystości otworzył szef Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie CWCR płk Paweł Wójcik, który zaznaczył, że ostatnie zmiany w polskiej w armii, także te związane z procesem rekrutacji, wymagały dużego zaangażowania jednostek, takich jak rzeszowski ośrodek.

W trakcie uroczystej gali wręczono odznaczenia państwowe oraz resortowe.

Do uczestników wydarzenia zwróciła się wojewoda Ewa Leniart. Zaznaczyła, że ośrodki takie jak CWCR w Rzeszowie, biorą aktywny udział w modernizacji armii.

– W pewnej perspektywie czasowej, sytuacja geopolityczna i zmiany, jakie w niej dziś zachodzą – mogą rzutować na bezpieczeństwo naszego kraju. Dlatego tak ważne jest, by wyciągać wnioski z obecnych wydarzeń, modernizować polską armię, doskonalić ją w zakresie doposażenia sprzętowego. Dlatego dziś dziękuję, że jesteście państwo otwarci na zmiany, że szybko reagujecie do na nowe wyzwania i dziękuję za realizację trudnego procesu rekrutacji. Wykonaliście państwo ogromną pracę – mówiła wojewoda.

———

Święto Terenowych Organów Wykonawczych, zostało ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 czerwca 2022 r. Jednostki organizacyjne resortu Obrony Narodowej skoncentrowane są w szczególności na szeroko rozumianym procesie pozyskiwania kandydatów do służby wojskowej.