Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Sukcesy podkarpackich uczniów w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

Data publikacji: 22 lipca 2016Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i kurator oświaty Małgorzata Rauch pogratulowały uczniom z Podkarpacia, którzy odnieśli sukcesy w 57. Olimpiadzie Matematycznej w Hongkongu.

Sukcesy podkarpackich uczniów w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

Radomił Baran i Mateusz Kobak – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie wzięli udział w międzynarodowej olimpiadzie w lipcu tego roku. Obaj odnieśli sukcesy – Mateusz zdobył srebrny medal, natomiast Radomił wyróżnienie. Aby wystąpić w olimpiadzie w Hongkongu i reprezentować Polskę należało uzyskać lokaty od 1 do 6 w polskiej Olimpiadzie Matematycznej. Chłopcy zdobyli komplet punktów w zawodach finałowych, zostając laureatami pierwszego miejsca. Opiekunem uczniów jest Mariusz Kraus – nauczyciel matematyki w liceum.

IMO (International Mathematical Olympiad) jest najstarszą międzynarodową olimpiadą przedmiotową. Zawody trwają dwa dni. Uczestnicy otrzymują sześć zadań, które dotyczą m.in. algebry, teorii liczb, geometrii i kombinatoryki. Na ich rozwiązanie mają 4,5 godziny.

Podczas 57. Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej Polskę reprezentowało sześć osób, które zdobyły cztery medale i dwa honorowe wyróżnienia.