Dożynki w Długiem

Wicewojewoda na Dożynkach Wojewódzkich w Długiem

Tegoroczne dożynki Województwa Podkarpackiego odbyły się pod hasłem „Do naszej Matki i Królowej”.


Festiwal Psalmów Dawidowych

Festiwal Psalmów Dawidowych

Festiwal ma na celu kultywowanie pamięci o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej oraz żydowskich rodzinach ukrywanych przez Polaków.


Podkarpackie czytanie "Wesela"

W sobotę 2 września odbędzie się finał tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W tym roku na wspólną lekturę Polacy wybrali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.


Rodzina 500 plus

500 plus na nowy okres

Od 1 sierpnia można składać wnioski na nowy okres świadczeniowy dla programu "Rodzina 500+". Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres.


Wicewojewoda w centrum kultury polskiej w Drohobyczu

Głównym zadaniem Ogólnoukraińskiego Koordynacyjno-Metodycznego Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu jest prowadzenie szkoleń metodycznych dla polskich nauczycieli na Ukrainie.


Obchody rocznicowe w Zadwórzu na Ukrainie

W Zadwórzu na Ukrainie 19 sierpnia br. odbyły się obchody 97. rocznicy  bohaterskiego boju, stoczonego przez ochotników polskich z bolszewicką konnicą Budionego.


Wicewojewoda podkarpacki z wizytą na posterunku straży rybackiej w Tarnobrzegu

Celem wizyty było omówienie prac inwestycyjnych planowanych na terenie działki Komendy Wojewódzkiej Straży Rybackiej oraz związanych z tym możliwości jej zagospodarowania.


Wręczenie aktu nadania obywatelstwa polskiego

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch 16 sierpnia wręczył, przyznany postanowieniem Prezydenta RP z dnia 30 czerwca, akt nadania obywatelstwa polskiego.


Zmiana na stanowisku

Z dniem 16 sierpnia, nastąpiła zmiana na stanowisku Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. 


uroczystości zdjęcie

Rzeszowskie obchody Święta Wojska Polskiego

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch 15 sierpnia wziął udział w wojewódzkich obchody Święta Wojska Polskiego, które odbyły się w Rzeszowie.