Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Spotkanie z przedstawicielami Kongresu Polonii Amerykańskiej

Data publikacji: 26 lipca 2016Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Kongresu Polonii Amerykańskieji i w uroczystej XXV Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Spotkanie z przedstawicielami Kongresu Polonii Amerykańskiej

Podczas sesji Sejmiku radni przyjęli stanowisko w związku z odbywającym się na Podkarpaciu Forum Polonii Amerykańskiej. „To wyjątkowe wydarzenie nie tylko na poziomie krajowym, ale również międzynarodowym. Jesteśmy świadkami pierwszych w historii obrad delegatów Kongresu Polonii Amerykańskiej poza terenem Stanów Zjednoczonych Ameryki” – powiedziała wojewoda podczas otwarcia obrad.  

W I Forum Polonii Amerykańskiej w Polsce weźmie udział ponad 100 uczestników. Są to członkowie Kongresu Polonii Amerykańskiej, przedstawiciele organizacji Pangea Network, reprezentanci innych polonijnych organizacji z Ameryki Północnej oraz przedstawiciele polonijnego biznesu. Ze strony polskiej w forum będą uczestniczyć przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, przedsiębiorcy, instytucje okołobiznesowe oraz samorząd gospodarczy. Wydarzenie organizowane jest  wspólnie przez Samorząd Województwa Podkarpackiego i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” pod honorowym patronatem Marszałka Senatu RP oraz przy finansowym wsparciu Kancelarii Senatu RP. Partnerami lokalnymi są miasta: Rzeszów, Stalowa Wola, Sanok, Powiat Sanocki oraz Gmina Lubaczów.

 

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.