Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Spotkanie opłatkowe w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach

Data publikacji: 23 stycznia 2023Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu zorganizowało w Kortynikach gm. Krasiczyn spotkanie opłatkowe oraz Jasełka w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. W wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Gospodarzem spotkania było Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu. Uroczyste „opłatek” rozpoczął się od występu artystycznego w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach. Po części oficjalnej podsumowano działalność Towarzystwa w 2022 roku.

Głównym zadaniem Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem jest rehabilitacja medyczna, społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością ruchową oraz profilaktyka niepełnosprawności i niepełnosprawności dzieci, młodzieży i dorosłych. Towarzystwo zajmuje się również działalnością popularyzatorską, obejmującą społeczną wrażliwość na problemy osób niepełnosprawnych.