Ślubowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej

Data publikacji: 8 lipca 2019Nowi funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyli uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie

Uroczystość odbyła się 5 lipca w Przemyślu.  Rotę ślubowania – w obecności kadry oddziału, wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz rodzin i najbliższych – złożyło 29  osób.

Wśród wcielonych do służby funkcjonariuszy jest 14 kobiet. Wszyscy są mieszkańcami Podkarpacia. W najbliższych dniach wyruszą do ośrodka szkoleniowego SG w Lubaniu. Tam przejdą szkolenie, by następnie powrócić na Podkarpacie i rozpocząć służbę w tutejszych placówkach. Będą to głównie jednostki, w których funkcjonują przejścia graniczne, przede wszystkim placówki SG w Lubaczowie, Korczowej i Medyce.

Do młodych strażników granicznych zwróciła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W przemówieniu podkreśliła rolę rodziny i bliskich, których wychowanie i wsparcie ma kluczowe znaczenie w podejmowaniu ważnych decyzji. Nawiązała również do szlachetnych tradycji formacji granicznych sięgających czasów odzyskiwania przez Polskę Niepodległości.  

Komendant Oddziału w swoim wystąpieniu pogratulował młodym adeptom determinacji, a w konsekwencji sukcesu w wymagającym postępowaniu kwalifikacyjnym do służby. Zaznaczył, że służba w SG jest trudna, lecz daje ogromną satysfakcję. Dodał, że zawsze należy pamiętać o słowach roty ślubowania, bo jej przesłanie motywuje i daje poczucie dumy.  – Widzę w Was ogromny potencjał, jesteście przyszłością tej formacji – zakończył gen. bryg. SG Robert Rogoz.

Na podstawie informacji BiOSG, fot. BiOSG.