Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Rodzicu, złóż wniosek o 800+ na nowy okres świadczeniowy

Data publikacji: 4 lutego 2025Ruszył nabór wniosków o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 800+ na nowy okres świadczeniowy. Jak co roku złożenie nowego wniosku jest konieczne, by dalej otrzymywać pieniądze.

1 lutego br. ruszył nabór wniosków o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 800+ na nowy okres świadczeniowy. Zdjęcie przedstawia rodzinę.

Świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 800+ przysługuje na każde uczące się dziecko do 18. roku życia, niezależnie od dochodów w rodzinie.

 

Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków oraz przyznawaniem i wypłatą świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się 1 czerwca 2025 roku i potrwa do 31 maja 2026 roku.

 

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Do dyspozycji rodziców i opiekunów jest kilka kanałów:

  • Platforma PUE ZUS lub aplikacja mobilna mZUS,
  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl,
  • bankowość elektroniczna.

 

Wypłata świadczenia odbędzie się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazany we wniosku numer konta.

 

Rodzicu! Jeżeli chcesz zachować ciągłość wypłaty 800+, pamiętaj o złożeniu wniosku do 30 kwietnia br. Wówczas pieniądze trafią do Ciebie jeszcze w czerwcu – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – Złożenie wniosku do końca czerwca 2025 roku zagwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od 1 czerwca br. Uwaga! Jeżeli się spóźnisz i złożysz wniosek np. w sierpniu, to świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku, czyli od sierpnia, bez wyrównania za poprzednie miesiące. Dlatego nie warto zwlekać!

 

Źródło i zdjęcie: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej