Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

„Razem bezpieczniej” – ruszył nabór wniosków

Data publikacji: 12 grudnia 2018Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W 2019 roku na jego realizację przeznaczono 6 mln zł w skali kraju.

Konferencja prasowa

O szczegółach dotyczących naboru poinformowała dziś wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej. W spotkaniu z mediami wzięli również udział podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa, a także koordynatorzy programu  naczelnik Wydziału Prewencji mł. insp. Piotr Kluz, podinsp.  Alina Pieniążek, sierż. szt. Karolina Dykas, Mariola Kiełboń z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz koordynator wojewódzki  Witold Kwaśny z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie , którzy opowiedzieli o podjętych do tej pory przedsięwzięciach profilaktycznych.

W konferencji uczestniczyła także – w ramach prezentowania dobrych praktyk – Elżbieta Orzech z Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Oddział w Sędziszowie Małopolskim, które zrealizowało dofinansowany z rządowego programu „Razem bezpieczniej” projekt „Surfer nie hejter – przeciwdziałanie internetowemu hejtowi i mowie nienawiści”.

„Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” jest największym przedsięwzięciem o charakterze profilaktycznym w Polsce. W 2019 roku MSWiA przeznaczy na ten cel łącznie 6 mln zł. Program ma cztery główne cele szczegółowe: bezpieczeństwo w miejscach publicznych, bezpieczne przejścia dla pieszych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a także ochrona dzieci i młodzieży, edukacja dla bezpieczeństwa.

Jak podkreśliła wojewoda Ewa Leniart w 2018 roku w województwie podkarpackim w ramach programu dofinansowanie otrzymało 11 projektów na najwyższą w skali kraju łączną kwotę 716 906,00 zł.

Nabór projektów przewidzianych do dofinansowania w 2019 roku w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020″

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie rozpoczęto procedurę naboru projektów na 2019 r., przewidzianych do dofinansowania w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, którego głównym celem jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Zgodnie z założeniami programu o dofinansowanie mogą ubiegać się jednostki samorządowe oraz podmioty pozarządowe. Można zgłaszać projekty dotyczące celu szczegółowego głównego, projekty w ramach celów priorytetowych oraz mikroprojekty (projekty lokalne o zasięgu „mikro”, tj. dla społeczności do 10 000 odbiorców). Termin składania wniosków to 16 stycznia 2019 r. (szczegółowa procedura oraz wnioski do pobrania tutaj).