Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Przysięga wojskowa przemyskich terytorialsów

Data publikacji: 4 grudnia 2023Żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się 2 grudnia w Stubnie z udziałem I wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej.

Uczestnicy uroczystej przysięgi wojskowej przemyskich terytorialsów

Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, czyli reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy też wypadków. Jej szeregi zasilili kolejni żołnierze, którzy podjęli zobowiązanie do służenia państwu polskiemu i współobywatelom.

– Cieszę się, że w szeregi podkarpackich Terytorialsów wstąpili kolejni żołnierze, którzy w tym dniu uroczyście podejmują osobiste zobowiązanie wobec Państwa i Naszego Narodu. Zobowiązanie, które stanie się odtąd drogowskazem – będzie Was prowadziło przez kolejne lata i wyznaczało właściwy kierunek działania. Dziękuję w imieniu mieszkańców województwa podkarpackiego, którzy będą mogli czuć się bezpieczniej – mając świadomość, że w sytuacjach kryzysowych to Wy zawsze gotowi – zawsze blisko, w każdej sytuacji będziecie wykonywać swoje obowiązki z honorem, realizując słowa wypowiedzianej dziś przysięgi – powiedziała  I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Przysięgę wojskową złożyło w sobotę 44 nowych żołnierzy, w tym 23 kobiety.

Decyzja o powstaniu 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej została podpisana przez Ministra Obrony Narodowej 18 marca 2021 r.  Dowódcą przemyskich terytorialsów jest płk Daniel Błotko.