Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Stalowej Woli

Data publikacji: 17 stycznia 2020Prezydent Andrzej Duda odwiedził 16 stycznia br. Stalową Wolę. W wydarzeniu uczestniczyła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Pobyt w województwie podkarpackim Prezydent RP rozpoczął od zwiedzania Huty Stalowa Wola, gdzie zapoznał się z profilem produkcyjnym i potencjałem technologicznym zakładu oraz spotkał się z pracownikami i przedstawicielami Zarządu Spółki.   

Ogromnie się cieszę, że program modernizacji polskiej armii, o którym tyle razy mówiliśmy i który napotykał wiele różnych przeszkód, wreszcie jest realizowany i jest realizowany także – czy może przede wszystkim – właśnie tutaj, w Stalowej Woli, z tak wielkim powodzeniem – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w HSW, która należy do grupy kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Następnie Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystości otwarcia nowej hali produkcyjno-magazynowej. Inwestycja została zrealizowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Obiekt przy ulicy Kasprzyckiego ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m kw, zaplecze socjalno-biurowe i 160 miejsc parkingowych. W związku z zakończeniem inwestycji została ufundowana tablica pamiątkowa, którą Prezydent Andrzej Duda odsłonił w asyście m.in. wicewojewody podkarpackiego Lucyny Podhalicz oraz marszałka województwa Władysława Ortyla.

Podczas wizyty w Stalowej Woli prezydent zainaugurował również Polską Wystawę Gospodarczą zatytułowaną „Od COP do Gospodarki 4.0”, która odbyła się w nowo powstałej hali ARP S.A. Wzięło w niej udział prawie 70 firm z kraju, działających m.in. w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, spożywczym.  

Dzisiaj potrzebny nam jest kolejny skok, skok w nową erę gospodarczą – w erę gospodarki 4.0, gospodarki nowoczesnej, gospodarki, która będzie kolejną erą rozwoju przemysłowego świata, ale w którym to rozwoju przemysłowym świata my chcemy wziąć odważny udział. Chcemy być w awangardzie tego rozwoju – powiedział Prezydent.

Na podstawie informacji ze strony www.prezydent.pl oraz informacji prasowej ARP S.A.