Premier w województwie podkarpackim: Nikt nie zostanie bez pomocy

Data publikacji: 27 czerwca 2020W związku z trudną sytuacją powodziową w piątek wieczór premier Mateusz Morawiecki udał się na Podkarpacie, by nadzorować działania Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W województwie oprócz straży pożarnej w pomoc zaangażowane są także Wojska Obrony Terytorialnej.

Szef rządu po wczorajszej odprawie z wojewodą podkarpackim oraz odpowiednimi służbami poinformował, że w wielu miejscowościach brakuje wody pitnej. Potrzebującym zapewniane są miejsca noclegowe również w szkołach. Jak podkreślił, „W kontekście zeszłorocznej powodzi wyciągnęliśmy wnioski i podnieśliśmy wały o ponad metr. Sytuacja na tych terenach jest opanowana”. Podziękował również służbom za działanie.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił o uruchomieniu rezerwy państwowej, by wszelka niezbędna pomoc jak najszybciej trafiła do podtopionych domów. Jak dodał „Zapewnimy sprawną wypłatę odszkodowań”.

Dziś premier odwiedził podtopione tereny, by oszacować zniszczenia, które spowodowała woda. Poinformował, że Strażacy cały czas pracują oraz że przybędą dodatkowe oddziały wojsk. „Chcemy dotrzeć do ludzi. Staramy się to robić przez służby wojewody i starostów, aby zapewnić mieszkańcom to, czego potrzebują” – mówił.

Cała relacja: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-w-wojewodztwie-podkarpackim-nikt-nie-zostanie-bez-pomocy.html

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×