Premier Mateusz Morawiecki w województwie podkarpackim

Data publikacji: 9 października 2019Premier Mateusz Morawiecki przebywał wczoraj z wizytą na Podkarpaciu. Wziął udział w Kongresie 590, przyjechał również do Mielca i Przemyśla.

Kongres 590

Na odbywający się w dniach 7 i 8 października w podrzeszowskiej Jasionce Kongres 590 złożyły się liczne debaty, dyskusje panelowe oraz warsztaty dotyczące zagadnień gospodarczych i społecznych. Gośćmi drugiego dnia kongresu byli: prezydent RP Andrzej Duda oraz premier RP Mateusz Morawiecki.

8 października premier Mateusz Morawiecki wziął udział w sesji plenarnej oraz spotkał się z przedsiębiorcami.

Budujemy silną gospodarkę, która będzie odpowiadała na aspiracje ambitnych ludzi, ci natomiast, którzy potrzebują wsparcia, będą mogli korzystać z niego w dużym stopniu, a sektor finansów publicznych będzie gwarancją długoletniego wzrostu gospodarczego – podkreślił szef rządu w swoim wystąpieniu.

Podczas wizyty w Mielcu premier ogłosił pilotażową edycję programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Szczegółowe informacje dostępne tutaj . W Przemyślu mówił natomiast o inwestycji PKP Cargo Terminale, dzięki której powstaną nowe miejsca pracy (informacja tutaj) .

Fot. Biuro Prasowe UMWP.