Premier Mateusz Morawiecki w Sanoku

Data publikacji: 8 czerwca 2021Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Sanok, gdzie już niedługo rozpocznie się budowa nowego mostu na rzece San.

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem posła na Sejm RP Tomasza Poręby, wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej oraz  burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego i samorządowców odbyła się 5 czerwca br. w miejscu planowanej inwestycji.

Most powstanie na przedłużeniu ul. Sobieskiego do ul. Gajowej ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 886 – ul. Królowej Bony. Na ten cel zostanie przeznaczone 50 mln zł dofinansowania z rządowego programu Mosty dla Regionów.

To ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców miasta oraz turystów. Jego realizacja to wzrost bezpieczeństwa, a także łatwiejsza komunikacja.  Jak podkreślał podczas swojego wystąpienia premier:

– Ogromna radość, że możemy tutaj zwiększyć szanse rozwojowe tak pięknego miasta. Naszą dewizą Polskiego Ładu jest łączyć, a nie dzielić. Budować mosty, a nie budować mury – i to tutaj w Sanoku się ziści.

Nowy most na rzece San, którego budowa  niebawem się rozpocznie, będzie miał 120 m długości, 14 m szerokości, 2-metrowy obustronny ciąg pieszo-rowerowy oraz dwukierunkową jezdnię o szerokości 6 m.  Dodatkowo w Sanoku powstanie  kolejne rondo. Budowie mostu będzie towarzyszyła także modernizacja ulic w pobliżu planowanego przedsięwzięcia. Inwestycja połączy dwie części miasta oraz dwie najważniejsze instytucje kultury – Muzeum Budownictwa Ludowego z Muzeum Historycznym w Sanoku.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×