Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Podziękowania dla ratowników medycznych

Data publikacji: 18 października 2016W Rzeszowie odbyły się obchody Dnia Ratownictwa Medycznego zorganizowane przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.

Strona główna » Aktualności » Podziękowania dla ratowników medycznych Podziękowania dla ratowników medycznych

Z okazji święta ratowników, dyspozytorów medycznych, pielęgniarek i lekarzy wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyła podziękowania za ich pełną poświęcenia pracę, której nadrzędnym celem jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. -„Reprezentujecie Państwo zawód niezwykle odpowiedzialny i potrzebny. Działalność ratownictwa medycznego to szlachetna misja, która wiąże się z odwagą i dbałością o najwyższe standardy wykonywania tego trudnego zawodu. Bowiem nikt i nic nie jest w stanie zastąpić wiedzy Ratowników Medycznych i pomocy udzielanej w momentach zagrożenia ludzkiego życia. Dlatego ratownictwo medyczne, słusznie uznaje się za jedną z najbardziej odpowiedzialnych profesji, a osoby podejmujące trud pracy ratowników darzy się wielkim szacunkiem. Służenie zdrowiu  to zadanie wymagające nie tylko dużej wiedzy zawodowej, ale także empatii, odporności na stres i umiejętności szybkiego i skutecznego działania” – powiedziała wojewoda podczas uroczystości, która odbyła się 17 października w Rzeszowie.

Podczas spotkania okolicznościowego wyróżniono zasłużonych ratowników medycznych i pracowników rzeszowskiej Stacji.

Obchody były doskonałą okazją do podkreślenia, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Zasady prawidłowego wykonywania przedmedycznych czynności ratunkowych mieli okazję poznać uczniowie rzeszowskich szkół. Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zorganizowała dla nich specjalne pokazy.

Dzień Ratownictwa Medycznego jest obchodzony 13 października na mocy ustawy z 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

 

Zdjęcia: WSPR w Rzeszowie.