Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Podkarpackie Forum Obywatelskie

Data publikacji: 18 października 2023W Filharmonii Podkarpackiej, z udziałem wojewody Ewy Leniart, odbyło się Podkarpackie Forum Obywatelskie.  To cykliczne wydarzenie, które stanowi platformę wymiany informacji, doświadczeń i przyszłych kierunków działania z myślą o społeczeństwie obywatelskim.

Uczestnicy Forum Obywatelskiego

VII edycja forum została połączona z uroczystością wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”, czyli wyróżnienia dla najlepszych organizacji pozarządowych działających na terenie województwa podkarpackiego. Ideą konkursu jest dotarcie do małych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, których działania mogą być realizowane także przez inne podmioty pozarządowe na zasadzie „dobrych praktyk”.

Uroczystość była także okazją do przyznania tytułu „Podkarpackiego Lidera Ekonomii Społecznej”. Inicjatorem i organizatorem Konkursu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, a jego celem jest promocja oraz upowszechnianie ekonomii społecznej, a także wsparcie i rozwój podkarpackich podmiotów ekonomii społecznej. Konkurs prowadzony był w dwóch kategoriach – „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej” oraz „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”.

Ostatnie nagrody i wyróżnienia odebrały także osoby zgłoszone do konkursu „Wolontariusz Roku” oraz „Koordynator Wolontariatu”  w ramach Podkarpackiego Korpusu Solidarności. W tej kategorii uhonorowani zostali wolontariusze oraz ich koordynatorzy za wartościowe postawy społeczne, ukazujące różnorodność wolontariatu i podkreślające ich dokonania.

Gratulacje wyróżnionym złożyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim laureatom, przede wszystkim za gotowość do podejmowania współczesnych wyzwań, aktywność społeczną, wrażliwość na drugiego człowieka, osobiste zaangażowanie i ciężką pracę dla dobra i pomyślności lokalnej wspólnoty – mówiła Ewa Leniart.

Wydarzenia zakończyła prelekcja pt. „Współpraca z organizacjami pozarządowymi przy realizacji lokalnych usług społecznych”. Całość uświetniły: koncert stypendystów Programu wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zgubić talentu” oraz pokaz mody historycznej.

Fot. UMWP.

Na podstawie informacji UMWP.