Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Podkarpackie Nagrody Samorządowe przyznane!

Data publikacji: 8 lutego 2021Znamy najlepsze podkarpackie samorządy, które zwyciężyły w jubileuszowej, bo 20. edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Statuetki – ze względu na pandemię – odebrali tylko trzej główni zwycięzcy.

Uroczystość- dużo bardziej skromna od poprzednich edycji – odbyła się w Sali Kolumnowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Wzięli w niej udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart marszałek Władysław Ortyl, Kurator Konkursu Paweł Zając z Podkarpackiego Centrum Biznesu.

Główna nagroda dla najlepszych samorządów powędrowała decyzją Kapituły do:  

  1. W kategorii powiat: powiat rzeszowski Józef Jodłowski
  2. W kategorii gmina: Gmina Zaleszany Paweł Gardy
  3. W kategorii miasto: Miasto i Gmina Zagórz Ernest Nowak

Wojewoda Ewa Leniart, zwracając się do zwycięzców konkursu podkreśliła ich wieloletnią pracę na rzecz samorządów.

– Dzisiejsi laureaci to samorządowcy wyjątkowi, którzy powierzony przez lokalne społeczności mandat sprawują już od wielu kadencji. Bardzo dziękuję za to, że sprawnie zarządzacie samorządami, że potraficie skutecznie sięgać po zewnętrzne środki i mądrze je wykorzystać. Dowodem tego zaangażowania jest to wspaniałe wyróżnienie – powiedziała Ewa Leniart.

Historia Podkarpackiej Nagrody Samorządowej rozpoczęła się w roku 2000. To wtedy odbyła się jej pierwsza edycja. Z roku na rok plebiscyt nie tylko zyskiwał coraz większą popularność, ale także rozrastał się o nowe kategorie i wyróżnienia.

– Był i jest to niezbity dowód na to, że taka forma wyróżnienia dla samorządów jest potrzebna, a zakres i obszar ich działań jest bardzo szeroki – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas wręczenia wyróżnień.

  1. edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej powinna się odbyć w ubiegłym roku, ale z oczywistych powodów związanych z pandemią, organizatorzy przełożyli ją na ten rok. Już za chwilę rozpocznie się nabór na tegoroczną edycję konkursu.

– Minione miesiące, które upłynęły na zmaganiach z nieznanym dotychczas zagrożeniem, jakim okazał się nowy koronawirus, dobitnie pokazały siłę i znaczenie wspólnot samorządowych – podkreślał marszałek Ortyl.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa jest skierowana do wszystkich samorządów Podkarpacia, szczebla powiatowego, gminnego i miejskiego. Celem plebiscytu jest między innymi prezentowanie i dokumentowanie osiągnięć lokalnych małych ojczyzn. Konkurs organizuje Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych wraz z nowym partnerem Centrum Promocji Biznesu.

 

Honorowe wyróżnienia „Podkarpacki Lider Samorządności” zostały przyznane następującym samorządowcom: 

Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa

Lucjusz Nadbereżny – Prezydent Stalowej Woli

Stanisław Kłopot – Starosta Jarosławski

Józef Jodłowski – Starosta rzeszowski

Janusz Zarzeczny – Starosta stalowowolski

 Wyróżnienie: „Jednostki Samorządu Terytorialnego w sieci Internet”:

1.Wyróżnienie dla najlepszej strony WWW otrzymali:

Powiat dębicki

Gmina Białobrzegi

Miasto Przemyśl

  1. Wyróżnienie dla najlepszej strony w BIP otrzymali :

Powiat jarosławski

Gmina Stary Dzików

3.Wyróżnienie wizerunek „JST” w mediach społecznościowych przyznano:

Powiatowi mieleckiemu

Gminie Wielkie Oczy

Miastu Sieniawa

4.Wyróżnienie „najlepsza oferta inwestycyjna w Internecie” otrzymało:

Miasto Rzeszów

Na podst. inf. UMWP