Piknik rodzinny w Chorzelowie z udziałem minister Marleny Maląg

Data publikacji: 16 lipca 2021O nowych rozwiązaniach z zakresu polityki prorodzinnej mówiła wczoraj minister Marlena Maląg podczas pikniku w Chorzelowie.

Wizyta minister Maląg w Chorzelowie

Szefowa resortu rodziny skupiła się m. in. na Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, który jest częścią „Polskiego Ładu” – szeregu reform, które mają stanowić impuls rozwojowy dla Polski po okresie walki z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko do wykorzystania między 12. a 36. miesiącem życia dziecka. Rodzice sami zdecydują czy chcą otrzymywać 1000 zł miesięcznie przez rok, czy po 500 zł miesięcznie przez dwa lata.

Dotrzymujemy słowa. Polacy, polskie rodziny, mogą mieć pewność, że ta deklaracja zawarta w Polskim Ładzie zostanie zrealizowana – deklarowała minister Maląg. Niedługo projekt ustawy trafi do konsultacji społecznych.

Minister Maląg przypomniała też, że 1 lipca rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka.

–  Do września jeszcze trochę czasu, ale nie warto zwlekać – im szybciej złożony wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na konto argumentowała.

W sumie w latach 2018-2020 były to 4 mld zł dla 4 mln 400 tys. dzieci. Tylko w województwie podkarpackim niemal 230 mln zł trafiło do ponad 250 tys. dzieci. Więcej niż połowa środków z programu „Dobry Start” trafia do rodzin mieszkających na wsi.

Na podstawie informacji MRiPS.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×