Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Otwarcie nowej filii Krajowej Szkoły Skarbowości

Data publikacji: 19 października 2017Przemyski oddział tej Szkoły jest szóstą filią funkcjonującą obok placówek w Białobrzegach, Jastrzębiej Górze, Krakowie, Muszynie i Otwocku.

W uroczystym otwarciu nowej filii Krajowej Szkoły Skarbowości, które miało miejsce 18 października, udział wzięła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

 

Krajowa Szkoła Skarbowości to bardzo ważna instytucja. Przygotowuje do pełnienia służby publicznej. Do pracy, która wymaga nie tylko wiedzy, ale także zaangażowania (…) Lokalizacja szkoły w Przemyślu stanowi wyraz strategicznej myśli połączenia kształcenia teoretycznego z praktycznym. Bliskie sąsiedztwo przejścia granicznego oraz Izby Celnej w Przemyślu pozwala na nabywanie umiejętności w toku zajęć na przejściu granicznym. Takie rozwiązanie jest nie tylko kompatybilne z założeniami profesjonalnego szkolenia kadr administracji skarbowej, ale również odpowiada wymaganiom i potrzebom nowoczesnego szkolnictwa wyższego i oczekiwaniom rynku pracy – powiedziała wojewoda podczas otwarcia. 

 

Docelowo filia w Przemyślu stanie się wyspecjalizowaną jednostką realizującą szkolenia z zakresu ochrony wschodniej granicy lądowej Unii Europejskiej, w tym z tematyki analizy ryzyka, przeszukania kontenerów, pojazdów osobowych i ciężarowych, środków odurzających, narkotyków, towarów strategicznych, podwójnego zastosowania i ochrony ginących gatunków roślin i zwierząt – powiedział dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości Arkadiusz Batóg.

 

Krajowa Szkoła Skarbowości prowadzi między innymi szkolenia i egzaminy potwierdzające specjalistyczne kwalifikacje, studia, badania i analizy we współpracy ze szkołami wyższymi.  Przygotowuje i organizuje konferencje, sympozja i seminaria oraz wydaje publikacje.

 

W ramach współpracy międzynarodowej Krajowa Szkoła Skarbowości współpracuje z Komisją Europejską i szkołami skarbowymi w Wielkiej Brytanii, Austrii, Estonii, Finlandii, Szwecji i na Węgrzech. Współpraca ta dotyczy opracowywania i wdrażania unijnego planu działań edukacyjnych dla kadr skarbowości oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk edukacyjnych.