Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Odznaczenia państwowe dla przedstawicieli urzędów pracy

Data publikacji: 25 maja 2023Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła - nadane postanowieniem Prezydenta RP - odznaczenia państwowe przedstawicielom publicznych służb zatrudnienia z terenu naszego województwa.

Odznaczenia dla pracowników WUP

Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę otrzymali zasłużeni  pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie oraz powiatowych urzędów pracy w: Brzozowie, Jarosławiu, Jaśle, Kolbuszowej, Krośnie, Leżajsku, Lubaczowie, Łańcucie, Sanoku, Strzyżowie, Przemyślu oraz w Ustrzykach Dolnych.

Wojewoda pogratulowała pracownikom, którzy od wielu lat lat tworzą kadry urzędów pracy i sumienie angażują się w swoje obowiązki związane z polityką rynku pracy, pomocą osobom bezrobotnym, aktywizacją zawodową, doradztwem i pośrednictwem pracy.

– Gratuluję wyróżnień, jakimi są przyznane przez Prezydenta RP odznaczenia państwowe. To szczególna forma podziękowania za codziennie podejmowany trud i wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Jestem pełna uznania dla Państwa wiedzy, doświadczenia i działalności – powiedziała Ewa Leniart.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej i kierownictwa urzędów pracy.

***

Publiczne służby zatrudnienia w Polsce tworzy system wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy powoływanych przez władze samorządowe odpowiednio szczebla: wojewódzkiego i powiatowego, urząd obsługujący ministra właściwego do spraw pracy oraz urzędy wojewódzkie, realizujące zadania określone ustawą.

Urzędy pracy – zarówno powiatowe, jak i wojewódzkie – określają i koordynują politykę lokalnego i regionalnego rynku pracy zgodnie z potrzebami danego rynku.