Obchody Święta Wojska Polskiego

Data publikacji: 16 sierpnia 2016Wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Wojska Polskiego.

Obchody Święta Wojska Polskiego

Uroczysty apel odbył się 15 sierpnia pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie. Poprzedziła go Msza Święta w Kościele Garnizonowym koncelebrowana przez ks. bpa Jana Wątrobę.

Wicewojewoda Witold Lechowski w swym przemówieniu nawiązał do 96. rocznicy bitwy warszawskiej zwanej „cudem nad Wisłą”. „W naszej historii nie brakuje innych wielkich zwycięstw, ale ta bitwa odegrała wśród nich szczególną rolę. W obronie młodego, niepodległego państwa stanął cały naród, walcząc w imię najwyższych wartości: niepodległości państwa, godności narodu, jego wiary, kultury i tradycji. Głęboki patriotyzm naszych przodków, ich męstwo i gotowość do złożenia ofiary życia dla dobra ojczyzny to rzeczy, które powinniśmy dziś kultywować i pielęgnować. Rocznica bitwy warszawskiej kieruje naszą uwagę na to, co w życiu państwa i narodu jest najważniejsze, na cnoty narodowe takie jak: umiłowanie wolności i suwerenności, honoru oraz wierności” – powiedział podczas uroczystości wicewojewoda.

W obchodach Święta Wojska Polskiego wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, kombatantów, służb mundurowych, żołnierzy i pracowników jednostek i instytucji wojskowych, a także mieszkańcy regionu.

 


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×