Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Obchody światowych dni wiedzy o autyzmie

Data publikacji: 12 kwietnia 2018Wojewody podkarpacki Ewa Leniart spotkała się z przedstawicielami Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS w związku z rzeszowskimi obchodami Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie.

12 kwietnia br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego wolontariusze rozdawali, tradycyjne już, niebieskie balony oraz pączki. Celem tej inicjatywy, jak co roku, jest przekazywanie wiedzy i podnoszenie świadomości społecznej na temat osób ze spektrum autystycznym oraz diagnozy, terapii i możliwości leczenia tej choroby. Przedstawiciele Stowarzyszenia mieli okazję porozmawiać z wojewodą Ewą Leniart między innymi o aktualnie podejmowanych inicjatywach oraz ich efektach, a także planach na dalszą działalność.