Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Obchody Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie

Data publikacji: 4 kwietnia 2017Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się z przedstawicielami Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS w związku z rzeszowskimi obchodami Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie.

Obchody Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie

W tym roku w Rzeszowie odbywają się one w dniach 4 –  6 kwietnia. Celem podejmowanych działań jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie wiedzy na temat osób ze spektrum autyzmu oraz ich diagnozy, terapii i leczenia.

Rzeszowskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS w dniu 4 kwietnia w godz. 8.00 – 13.00 prowadziło w holu głównym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie specjalny, stacjonarny punkt informacyjny dotyczący realizowanej inicjatywy. Stowarzyszenie przeprowadziło zbiórkę publiczną do puszek, z których zebrana kwota będzie przekazana na specjalistyczne wsparcie najbardziej potrzebujących osób z Autyzmem.

Hasło przewodnie „Autyzm – Rozumiem, Wspieram, Pomagam” ma wzbudzić ciekawość i sprowokować mieszkańców Rzeszowa do rozmowy na temat autyzmu. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS.

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch w dniu 6 kwietnia wziął udział w Gali SOLIS RADIUS kończącej obchody w Rzeszowie Światowych  Dni Wiedzy o Autyzmie. Wraz z podkarpackim kuratorem oświaty Małgorzatą Rauch, wicewojewoda symbolicznie pokroił tort przygotowany na tę okazję. Wydarzenie to połączone było z dyskusją lekarzy specjalistów na temat zaburzeń autystycznych wśród dzieci i dorosłych.