Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Obchody 96. rocznicy bitwy pod Zadwórzem

Data publikacji: 22 sierpnia 2016Wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski 20 sierpnia br. wziął udział w uroczystościach z okazji 96. rocznicy bitwy pod Zadwórzem.

Obchody 96. rocznicy bitwy pod Zadwórzem

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, którą odprawili kapłani z Polski i Ukrainy w intencji poległych żołnierzy. Po nabożeństwie przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym walkę. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, władz samorządowych, kombatantów, służb mundurowych, Związku Strzeleckiego „Strzelec”, harcerzy oraz społeczność z Polski i Ukrainy. Szczególnym gościem była Maria Mirecka-Lubaś, siostra księdza Bronisława Mireckiego, jednego z ocalałych w bitwie.

W swym przemówieniu wicewojewoda podkreślił, że takie uroczystości przyczyniają się do zachowania tożsamości narodowej oraz krzewienia patriotycznych wartości. „Należy zatem rozpowszechniać wśród młodzieży – która jest spadkobiercą tradycji naszych przodków – pamięć o ważnych dla historii miejscach” – zaznaczył Witold Lechowski.

Po uroczystościach wicewojewoda podkarpacki udał się na Cmentarz Orląt Lwowskich.