Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

O kryzysie migracyjnym z irlandzką delegacją

Data publikacji: 16 marca 2023Z wizytą na Podkarpaciu przebywał przedstawiciel irlandzkiego rządu  minister Joe O’Brien, nadzorujący dział społecznego rozwoju, integracji i organizacji charytatywnych. Ministrowi towarzyszył ambasador Irlandii w Polsce Patrick Haughey. Z delegacją spotkała się dziś wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Spotkanie dotyczyło przede wszystkim współdziałania w zakresie pomocy humanitarnej w obliczu wojny na Ukrainie. Minister Joe O’Brien złożył na ręce wojewody podziękowania za pracę wykonaną po 24 lutego ubiegłego roku.

– Chcę podziękować za pomoc uchodźcom z Ukrainy – jej ogromną skalę – jaka była i jest świadczona przez administrację, służby, organizacje i mieszkańców Podkarpacia – powiedział reprezentant irlandzkiego rządu.

Wojewoda Ewa Leniart w trackie spotkania szczegółowo opisała działania podejmowane przez administrację. Wskazała na obszary wymagające dalszej współpracy, zwłaszcza w ramach UE. Zwróciła także uwagę na zagrożenia związane z dezinformacją.