Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Nowy szef Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie CWCR

Data publikacji: 14 listopada 2023Płk Artur Chapski został szefem Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. W uroczystości przekazania obowiązków wzięła udział I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Uczestnicy uroczystości pozują do wspólnego zdjęcia

Spotkanie było okazją do podziękowania płk. Pawłowi Wójcikowie, który zakończył służbę w podkarpackiej jednostce za dobrą współpracę i gotowość do realizacji działań ważnych dla naszego regionu.

Nowo mianowanemu szefowi Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie wicewojewoda Jolanta Sawicka złożyła serdeczne gratulacje.

Powierzenie tak odpowiedzialnego funkcji jest sukcesem i dowodem wysokiej oceny osiągnięć oraz kompetencji. Jestem przekonana, że kwalifikacje, wiedza oraz dotychczasowe doświadczenie z powodzeniem, będzie Pan wykorzystywał w dalszej służbie.  Życzę tego, aby podejmowane wysiłki przynosiły satysfakcję, stając się inspiracją do kolejnych działań na rzecz wspólnego bezpieczeństwa – powiedziała wicewojewoda.

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji to instytucja, która ma swoich przedstawicieli w każdym województwie. Służący w nich żołnierze i pracownicy wojska odpowiadają za pozyskiwanie żołnierzy do służby zawodowej i terytorialnej. CWCR koordynuje i nadzoruje działalność wojskowych centrów rekrutacji w zakresie rekrutacji oraz spraw operacyjno-obronnych.