Nowy pawilon mieszkalny w Zakładzie Karnym w Rzeszowie

Data publikacji: 10 czerwca 202210 czerwca br. w Zakładzie Karnym w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie pawilonu mieszkalnego. Pojemność jednostki zwiększyła się o 290 dodatkowych miejsc dla osadzonych. Udział w uroczystym otwarciu wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Zakład Karny w Rzeszowie jest największą jednostką penitencjarną podległą Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Rzeszowie i jedną z największych w Polsce.

W uroczystym otwarciu nowego budynku udział wziął m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który zapowiedział zmiany w prawie, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa funkcjonariuszy Służby Więziennej, pełniącym trudną niebezpieczną i odpowiedzialną służbę.

Otwarcie nowego pawilonu mieszkalnego Zakładu Karnego w Rzeszowie to dla tej placówki ważna inwestycja. Oddany do użytku budynek składa się z parteru i 3 kondygnacji powtarzalnych, które stanowią 4 oddziały mieszkalne w postaci układu pomieszczeń takich jak: cele mieszkalne dla osadzonych, w tym dla osadzonych niepełnosprawnych, łaźnia, świetlica, pokój przesłuchań, pomieszczenia socjalno-biurowe dla funkcjonariuszy oraz pomieszczenia techniczne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania obiektu. Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński odniósł się do nowo wybudowanej inwestycji.

– Mamy dzisiaj okazję uczestniczyć w bardzo ważnym wydarzeniu. Bardzo ważnym nie tylko dla Zakładu Karnego w Rzeszowie, ale również dla całej Służby Więziennej. Oddajemy dzisiaj do użytkowania nowy pawilon mieszkalny, w którym zakwaterowanych będzie 290 osadzonych.  Dyrektor zaakcentował, że: „dbamy o swoją kadrę. Kadra jest najważniejsza. Zależy nam, aby funkcjonariusze i pracownicy obowiązki zawodowe wykonywali w godnych i bezpiecznych warunkach. Dlatego inwestujemy w wysoki standard pomieszczeń, nowoczesny sprzęt i zabezpieczenia techniczno-ochronne.

W wyniku realizacji inwestycji uzyskano pawilon mieszkalny o powierzchni użytkowej 3180,70 m kw. dysponuje 290 miejscami oraz dużą powierzchnią pól spacerowych. Efektem inwestycji jest zwiększenie pojemności jednostki do 1535 miejsc.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×