Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Nowa kadencja KOMITETU OCHRONY PAMIĘCI WALK I MĘCZEŃSTWA

Data publikacji: 10 marca 2023Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie drugiej kadencji Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa IPN. Pracom Komitetu w tej kadencji przewodniczyć będzie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Funkcję wiceprzewodniczącego będzie pełnił natomiast dr Tomasz Bereza z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W trakcie posiedzenia wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka oraz dr Piotr Szopa – naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Rzeszowie, wręczyli akty nominacji członkom Komitetu.

Podczas spotkania dr Piotr Szopa przedstawił sprawozdanie z działalności Komitetu w poprzedniej kadencji.

——                           

Działalność komitetów ochrony pamięci walk i męczeństwa przy oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej nawiązuje do wojewódzkich komitetów, które były lokalnymi organami doradczymi w zakresie polityki historycznej w okresie istnienia ustawowo zniesionej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W 2016 roku zadania Rady przejął IPN.